Ocjena: / 0
LošeOdlično 

Podijeli

U nedjelju, 16. rujna 2018. održava se vanjska proslava svetkovine Uzvišenja Svetog Križa, naslovnika gruške župe i samostana, kojom zatvaramo jubilejsku godinu 50-te obljetnice osnutka župe.

 

 

Svečanu koncelebriranu svetu Misu u samostanskom klaustru u 18:00 sati predvodi mons. Tomo Vukšić, vojni biskup u BiH. Potom slijedi u 19:00 sati tradicionalna procesija gruškom obalom s Križem i upaljenim svijećama, te blagoslov barki i brodova uz molitvu za pomorce i branitelje na lučkom pristaništu.

Za  slavlje se duhovno pripravljamo trodnevljem koje predvode nekadašnji upravitelji župe (u 18.30 sati je zajednička krunica, a u 19 sati sveta Misa i propovijed):

u četvrtak,      13. rujna 2018.           fr. Marinko Zadro OP;

u petak,           14.rujna 2018.            fr. Mario Marinov OP;

u subotu,         15. rujna 2018.           fr. Drago Kolimbatović OP.

 

U petak, 14. rujna 2018. u 20:00 sati u samostanskom klaustru biti će otvorena i prigodna izložba „Svjetlo Križa“. Izlaže troje akademskih slikara: Iris Lobaš Kukavičić, Ivan Perak i Jasmina Runje, uz sudjelovanje Mješovitog pjevačkog zbora župe sv. Križa.