Podijeli

kr_53Dan Krizme za svaku župu je blagdan. Tako je i bilo prekjučer u 3. vazmenu nedjelju, na dan podjele sakramenta Potvrde u našoj župi. Nakon sedmomjesečne priprave svi ovogodišnji kandidati ispunili su uvjete za primanje 'sakramenta kršćanske zrelosti' pa je 57 djevojaka i mladića pristupilo dubrovačkom biskupu Mati te svjesno, slobodno i odgovorno potvrdivši svoju vjeru primilo sakrament Potvrde.

Biskup Mate ih je u svojoj propovijedi ohrabrio da i dalje nastave živjeti svoje kršćansko opredjeljenje. Rekao im je kako se nada da se neće sada rastati s Crkvom nego da će ostati vjerni svojim obećanjima. Ali ako se i dogodi da odlutaju da će Bog biti uvijek tu, da će uvijek biti za njih, uz njih. Sada imaju darove i pomoć Duha Svetoga koji će ih voditi kroz život i pomagati im da još bolje upoznaju ljepotu kršćanske vjere ali i da je svjesno svjedoče svima onima s kojima se susreću i s kojima će se susretati u svom životu.